Rajatiedon Yhteistyö ry

Hengen ja Tiedon Messut Tampereen Sampolassa 25.-26.3.2017

 

Juhlasalin lauantai ohjelma

Auditorion lauantai ohjelma

Luokka A222 lauantai ohjelma

10.30 – 10.40

Henna Länsipää + Muinaiskansa

Avauspuhe ja musiikkiesitys

10.30 – 11.30

Iisakki Totuudentalo

Matematiikka - jumalten kieli

10.45 – 11.45

Sakari Colliander

Biosähköllä terveyttä

11.00 – 12.45

The Northern Eternity – Pohjoisen Mytologian Viisaus

• Tervetuloa matkalle sisäiseen viisauteen – Professori Hannu Kahakorpi

• Professori Juha Pentikäisen videotervehdys

• Saamelainen mytologia – Risto Pulkkinen

• Kahdeksan pyhää matkaa viisauteen – Monika Meling-Tynkkynen

• Pyhä irtipäästäminen – mielikuvamatka vanhasta taakasta irtautumiseen – Sampo Manninen

• Ihmisenä olemisen ihanuus – Katja Lemberg

• Kiitokset + lähtömusiikki

11.45 – 12.45

Kaija Helin

Homeopaattinen lääkintätaito

12.00 – 13.00

Sinikka Piippo

Luonnollinen suomalainen ravinto

13.00 – 13.45

Klaus Rahikainen

100-vuotiaan Suomen lahja maailmalle

13.00 – 14.00

Harri ja Ilkka Virolainen

Huippu-urheilijoiden opit ihmisenä kasvuun

13.15 – 14.15

Jukka Davidsson

Tietoisuus lisää yhteenkuuluvuutta ja ymmärrys antaa voimaa

14.00 – 14.45

Veli Martin Keitel

Kalevala ja Matrix

14.15 – 15.15

Pauliina Aarva

Plasebon ihme

14.30 – 15.30

Heikki Kulju

Rendlesham Forest -ufomysteeri 1980

15.00 – 15.45

Mai Niemi

Aurinkokiekosta Samporuusuun; shamanistinen Suomen satu, joka vie meidät muinaiseen

Pohjolaan ja suomalaisuuden juurille

16.00 – 16.45

Michelle Karén

Työkalut unelmiesi elämän luomiseen

16.00 – 17.15

Marja-Liisa Honkasalo

Outo, kumma vai ihmisenä olemista? Yliluonnolliset kokemukset kokijoiden kertomana + keskustelua

15.45 – 16.45

Kirsi Hänninen

Suomalaisten yliluonnollisia kokemuksia: Havaintoja, kontakteja, sieppauksia

17.00 – 17.45

Päivi Kaskimäki

Henkisyydestä tietoisuuteen, 100-vuotias Suomi-neito tiennäyttäjänä

17.30 – 19.30

Harriet Piekkola

Kuka meitä opastaa? Luento henkisistä auttajista + harjoituksia yleisön kanssa

17.00 – 18.00

Todisteita Maan ulkopuolisesta älystä ja elämästä – avoin keskustelupaneeli.

vieraina:Tuomas Kytömäki (juontajana) Lasse Ahonen, Heikki Kulju, Asko Nummela, Jaakko Närvä

18.00 – 18.30

Muinaiskansa

Loitsuja menneisyydestä (musiikkiesitys)

18.15 – 19.30

Suomalaisten kokemuksia Maan ulkopuolisesta älystä ja elämästä – avoin keskustelupaneeli (jatkuu…)

vieraina: Tuomas Kytömäki (juontajana) Lasse Ahonen, Heikki Kulju, Asko Nummela, Jaakko Närvä

18.30 – 19.30

Kalevi Riikonen

Kalevalaisen tiedon vartijat – tanssi osana henkisyyttä (Taustamuusikkoina

kosmisin sävelenergioin "Foliohattupojat")

 

 

Luokka A270 lauantai ohjelma

Luokka A308 lauantai ohjelma

Luokka A327 lauantai ohjelma

11.00 – 12.00

Jukka Nieminen

Muinaiset salaisuudet

11.15 – 12.15

Oliver Bonnier

Hiljaisuuden voima

11.00 – 12.00

Pedro Inkari

Ancient Knowledge and Wisdom from the Inka Ancestors

12.15 – 13.15

David Wells

Staged Centuries, Great Tartaria, the Mud Flood and Enigmatic Glaciers and Deserts

Behaviour

13.00 – 14.00

Sari Turunen

Ihmisen kokonaisvaltainen hyvinvointi

12.30 – 14.15

Pedro Inkari

Inka Wisdom Workshop and Ceremony – (Oviraha 35e)

13.30 – 14.30

Osmo Turso

Suomen salattu historia

14.15 – 15.45

Bhajan People

Mantralaulun voima - Kirtan workshop

14.30 – 15.45

Markus Silvola

Kohtaamistilaisuus ”Yhteyden ilo”– Henkeviä harjoituksia yhdessä

15.00 – 16.00

Matti Salo

Bosnian pyramidit

16.30 – 17.30

Suomen ja maailman vaiettu historia – avoin keskustelupaneeli, osa 1;

Tapani Koivula, Jukka Nieminen, Juhani Olutkoski, Osmo Turso

16.00 – 17.30

Arma Anne-Marie Keckman

Tuujitus – Laulumatka suomalaisin loitsulauluin

16.00 – 17.00

Harri ja Ilkka Virolainen

Workshop: Kohti itsensä oivaltamista (Oviraha 20e)

18.00 – 19.00

Suomen ja maailman vaiettu historia – avoin keskustelupaneeli, osa 2;

Jukka Nieminen, Juhani Olutkoski, Matti Salo, Osmo Turso

18.00 – 19.30

Elisa Makkonen

Workshop: Rakentava vuorovaikutus

17.15 – 19.15

Klaus Rahikainen

Workshop: Mikä on sinun osasi Suomen sydämen avautumisessa

 

 

Luokka A209 - Näytteilleasettajien la ohjelma

10.20 – 10.50

Tule tarkastuttumaan Terveytesi; Energeetinen parantaminen - Leili Rooden (Luokka A227 hoitopaikka H4), masteri-medium-parantaja. (20€/30€).

11.00 – 11.30

11.40 – 12.10

Valon Kosketus-koulutuksen esittely/Valon Koulu (paikka 234-235)

12.20 - 12.50

Kristalli-Reiki - uusi ja voimakas hoitomenetelmä – Kaia-Liisa Reinut, Sisäisen Viisauden Koulu Universus (paikat 208-211)

13.00 – 13.30

Avaudu värähtelysi korottamiselle kvantti- ja kristallienergialla. Meditaatio / uruz (paikka 306) oviraha 5 eur.

13.40 – 14.10

Valokehon aktivointi kristalliäänimaljojen kanssa sekä tietoisuuden avaamista uusille ulottuvuuksille. Truebeing (paikka 223)

14.20 – 14.50

Yläsävellaulu ja Kvanttienergia Paja / Pia Lindvall (paikka 305). Oviraha: 5 eur.

15.00 – 15.30

Ajatusjoogaa / Via-Akatemia (paikat 217-218)

15.40 – 16.10

Löydä sisäinen loisteesi – jalokivi sinussa – Jan-Mikael Maros

16.40 – 17.10

Meditaatiomatka Planeettaputkilla. Tule kokemaan planeettojemme parantavat värähtelyt! / MergaToné (paikat 253-254)

17.20 – 18.10

Prananadi

Opettaja Petra Pentiulescu kertoo tiibetiläisestä Prananadista, johon kuuluu:

1. energiahoito

2. reinkarnaatio-terapia

3. meditaatiomenetelmä

mestari Tibor Ujlakin esitelmän pohjalta. (Prananadi, paikka 355)

18.20 – 18.50

Syvärentouttava sointukylpy Peter Hess äänimaljoilla, oviraha 5€ ( Enkeli & Pumpuli pöytä 133-134, Katja Aliranta )

19.00 – 19.50

Ohjelma tulossa

 

 

 

Sunnuntai

 

Auditorion sunnuntai ohjelma

Luokka A222 sunnuntai ohjelma

Luokka A270 sunnuntai ohjelma

10.30 – 11.15

Henna Länsipää

Päivän avaus. Inspiraation voima

11.00 – 12.00

Anna-Maija Usma

Puhuvat kuvat – kuvien viestit apuna itsetuntemuksen ja henkisen herkkyyden kehittämisessä

11.00 – 12.00

Martta Holmevaara

Kuoleman pelko

11.30 – 12.45

Jaakko Halmetoja

Pakuri – Opas metsiemme sienten taianomaiseen maailmaan

12.30 – 13.15

Tuomas Kytömäki

Taianomainen vesi

12.30 – 13.30

Benny Michel Smeds

Shamanismi, enkelienergiahoidot ja työvälineet terveyteen

12.15 – 13.15

Mervi Lepistö

Henkisyyttä vahvistava ravitsemus

13.30 – 14.15

Erkki Palviainen

Terveelliseen pyrkivän sudenkuopat ja vihjeitä matkaan – maalaisjärkisiä nyrkkisääntöjä,

vinkkejä ja radikaaleja ehdotuksia

14.00 – 16.00

Michelle Karén

Workshop: Shamanistisia työkaluja kukoistavaan päivittäiseen elämään

(Oviraha 33e)

14.30 – 15.30

Mikko Heikkilä

Terveydenhuollon suhde paranormaaleihin ilmiöihin

15.00 – 16.00

Terveyden maksimointi – luonnonlääkintä – avoin keskustelupaneeli osa 1;

Jaakko Halmetoja, Tuomas Kytömäki, Erkki Palviainen, Benny Smeds

16.30 – 17.30

Terveyden maksimointi – luonnonlääkintä – avoin keskustelupaneeli osa 2;

Jaakko Halmetoja, Tuomas Kytömäki, Erkki Palviainen, Benny Smeds

16.30 – 17.30

Jeena Rancken

Yliluonnollinen kokemus ja sen vaikutukset

16.00 – 17.00

Tanja Kettumäki

Enkelit arjessa

 

 

Luokka A308 sunnuntai ohjelma

Luokka A327 sunnuntai ohjelma

11.00 – 12.00

Heidi Kassara

Chakrat ja niiden yhteys ihmisen kokonaisvaltaiseen hyvinvointiin

10.45 – 11.45

Harri Virolainen

Workshop: Vapauta tukahdutetut tunteet

(Oviraha 20e)

12.30 – 13.30

Eija Orpana

Luovu – Luota – Luo Uutta!

”Elämä – kokemusten koulu, jossa läksyinä luopumiset!”

12.00 – 13.30

Tarja Senne

meediotilaisuus: Henkimaailman viestejä ja hoitavaa pyhää energiaa. (Ovet suljetaan, joten ole riittävän ajoissa paikan päällä.)

14.00 – 15.30

Marja Hirvi

Äitimaa meditaatio (~30min)

Katariina Krabbe

Itkuvirsi-workshop

 

13.45 – 14.45

Arje Sakari Silander

Itsensä parantaminen geeniterapian avulla

15.00 – 16.00

Kaarina Niro

Karuna Reiki eheyden ja henkisen kasvun apuna

16.00 – 17.30

Terhi Jansson

Meediotilaisuus: Terhi Jansson välittää henkimaailman viestejä lähimmäisiltänne ja mahdollisesti lemmikeiltänne. (Tulethan ajoissa paikalle, sillä ovet suljetaan istunnon ajaksi).

16.15 – 17.15

Anna-Liisa Nuutinen

Askeleet valoon – kehon, mielen ja hengen yhdistyminen

 

 

Luokka A209 - Näytteilleasettajien su ohjelmat

10.20 – 10.50

Ohjelma tulossa

11.00 – 11.50

Johdanto kabbalan voimaan, Kabbalah Centre (paikat 250-251) Tule kuuntelemaan maistiaisia kabbalan perusperiaatteista ja tämän viisauden työkaluista. Tilaisuus on Maksuton.

12.00 - 12.10

Ohjelma tulossa

12.20 – 13.10

Ryhmän kesken tapahtuvaa henkiparannusta ja enkelihoitoa. Voimakkaat Kristus-energiat ja henkiauttajat paikalla / Välittäjänä henkiparantaja Janne Erik Kristian Karvo (Luokka A228 paikka H4). Oviraha 5 eur.

13.20 – 13.40

Ohjelma tulossa

13.40 – 14.10

Meditaatiomatka Planeettaputkilla. Tule kokemaan planeettojemme parantavat värähtelyt! / MergaToné (paikat 253-254)

14.20 – 14.50

Valon Kosketus-koulutuksen esittely/Valon Koulu (paikka 234-235)

15.00 – 15.30

Ajatusjoogaa / Via-Akatemia (paikat 217-218)

15.40 – 16.10

Syvärentouttava sointukylpy Peter Hess äänimaljoilla, oviraha 5€ ( Enkeli & Pumpuli pöytä 133-134, Katja Aliranta)

16.40 – 17.10

Ohjelma tulossa

© Rajatiedon Yhteistyö ry  |  Leila Sihvo, 2016

webmaster (at) rajatieto.fi