Rajatiedon Yhteistyö ry

Hengen ja Tiedon messut

Messuohjelma 2023

Syksyn perinteikkäästä rajatiedon suurtapahtumasta löydät henkistä tarjontaa yli kymmenestä eri ohjelmatilasta.

14. – 15. lokakuuta 2023
La 10 – 18  | Su 10 – 17

Halutessasi voit myös ladata tästä Messuohjelman PDF -muodossa.

OHJELMA LAUANTAINA 14.10.

Klo JUHLASALI
10:30 - 10:35

Messujen avaus
Ari-Pekka Hyrkäs, Rajatiedon Yhteistyö ry:n puheenjohtaja

10:35 - 11:05

"Kosmisia kohtaamisia”
J.J. & Desiree Hurtak, Veli Martin Keitel, Teija Lehto, Ari-Pekka Hyrkäs

11:05 - 11:50

SUT ry 50 v. / Rovaniemen lennoston UFO-tapaus
Heikki Kulju

12:00 - 12:50

Monta tietä henkimaailman yhteyteen (tulkataan)
Camilla Elfving

13:00 - 13:50

Kosmiset kontaktit osana henkistä polkuani
Marjut Moisala

14:00 - 14:50

Kosminen tutkimusmatkailu ja taivaalliset kohtaamiset (tulkataan)
Remi Kanai

15:00 - 15:50

Portti henkimaailmaan
Serafiina Edelmann

16:00 - 16:50

Veden mysteeri - sukellus syvimpään olemukseemme
Johanna Blomqvist

17:00 - 17:50

Tämä ääni on mun -musiikkiesitys
Sara Welling

Klo MAASALI 1M
10:50 - 11:50

Työkaluja henkiseen suojaukseen – Tools for psychic protection (tulkataan)
Michelle Karen

12:00 - 12:50

Meditaatio: Intergalaktisen
neuvoston tapaaminen ja Venuksen rakkauden siunaus
Sanni Nevalainen

13:00 - 13:50

Henkinen herääminen: itseoivallus
Jeremy Qvick

14:00 - 15:00

Meediotilaisuus
Meedio välittää viestejä henkimaailmasta, valosta ja rakkaudesta
Harriet Piekkola

15:10 - 16:00

Planeettavoimien pimeys ja valo
Seppo Tanhua

16:10 - 18:00

Itsemme ymmärtäminen moniulotteisina olentoina (tulkataan)
J. J. & Desiree Hurtak

Klo MINISEMINAARITILA
12:15 - 13:30

Kuinka ymmärtää uniamme
workshop 20 € (tulkataan)
Michelle Karen

13:45 - 14:45

Paluumatka Tähtiin - takaisin kotiin workshop 10 €
Asko Nummela

15:00 - 16:00

Mystinen Ruusu - voimallinen ohjattu meditaatio ja Jeshuan ja Maria Magdalenan kanavointia workshop 20 €
Marjut Moisala

16:15 - 18:00

Elämäsi Tärkein Kysymys - reading live session (tulkataan) workshop 50 €
Remi Kanai

Huom! Liput maksullisiin workshoppeihin saa niiden pitäjiltä, ennen tilaisuuksien alkamista.

Klo PIKKUSALI 2C
11:00 - 11:50

Rakkauden monet kasvot - rakkaus on taikasana
Taavi Kassila

12:00 - 12:50

Muukalaiset ovat keskuudessamme
Veli Martin Keitel

13:00 - 13:50

Meedion polun kauneus ja karmeus
Susanna Niemi

14:00 - 14:50

Human Design Finland - uusi yhdeksän keskuksen kehosi
Sarielina Tienhaara

15:00 - 15:50

Syvä muistaminen on tehokkain paluu kosmiseen potentiaaliisi
Susanna Miettinen

16:00 - 16:50

Elämää ykseydessä
Jaakko Muhonen

17:00 - 17:50

Turvallisuus ja erityisherkkyys
Sini Kunnas

Klo OHJELMATILA 3K
11:00 - 11:50

Johdatuksen polun näkeminen ja sen seuraaminen
Juho Lyytikäinen

12:00 - 12:50

Paluumatka Tähtiin
Asko Nummela

13:00 - 13:50

Avaudu korkeamman tietoisuuden kanavaksi
Minna Anttila

14:00 - 14:50

Korkeamman itsen yhteys –meditaatio
Tero Lahdes ja Minna Anttila

15:00 - 15:50

Kanavointia puhtaana kanavana lähteestä
Marna Karvinen

16:00 - 16:50

Tietoisuuden laajentaminen
syvämeditaation avulla
Heidi Kassara

17:00 - 17:50

Miten minusta tuli kosminen kohtaaja?
Virpi Karjalainen

Klo TYÖPAJATILA 36
11:00 - 11:50

Henkinen yhteys luontoon
Leena Vilkka

12:00 - 12:50

Elämäsi matka: Oman polun löytäminen ja universaalien lakien valjastaminen voimavaraksi
Healer Noora

13:00 - 13:50

Kosmisen mielen ulottuvuudet ja mitä kuoleman jälkeen
Liisa Kannisto

14:00 - 14:50

Bisnes maailmanparantajana?
Miten liiketoiminta, henkisyys ja kokonaisvaltainen rauha liittyvät toisiinsa
Tilman Bauer

15:00 - 15:50

Kohtaamisia unimaailmassa
John Pihlaja

16:00 - 16:50

Haamut - monimuotoisuus,
ilmentyminen ja käyttäytyminen
Alexei Lehtinen

17:00 - 18:00

Portti henkimaailmaan:  Vastaanota itse viestejä henkimaailmasta ja nosta omaa värähtelyäsi workshop 30 €
Serafiina Edelmann

Klo NUORISOTILA 3N
11:00 - 11:50

Nuorisotilan keskustelu: Yhteisöllisyys voimavarana
Iida Henttonen

12:00 - 12:50

Mielen voima - matkani masennuksesta iloon
Viivi Ritala

13:00 - 13:50

Onko musta siihen?
Siiri Riitsalu

14:00 - 14:50

Astrologia ja menneet elämät
Anne Mari Lampimäki

15:00 - 15:50

Akaasiset tiedostot - sielusi matkasta alusta tähän saakka
Johanna Pääkkönen

16:00 - 18:00

Nuorisotilan tanssit: Liikunnallinen tanssiterapeuttinen työpaja
Hanna Aaltonen

Klo HILJENTYMISHUONE 3H
11:00 - 11:50

Äänimaljarentoutus 10 €
Taikavoimat ja Lapsen Valo ry

12:00 - 12:50

Ohjattu meditaatio: Löydä oma sisäinen tie kosmiseen  ulottuvuuteen
Annika Samasta

13:00 - 13:20

Kosminen yhteys Korkeimpaan -meditaatio
Brahma Kumaris

13:30 - 13:50

Kosminen yhteys Korkeimpaan -meditaatio
Brahma Kumaris

14:00 - 14:50

Äänimaljahoito ja automaattijooga (kevyt liikemeditaatio)
Healer Noora ja ja Antti Aalto (Rakastava Sydän)

15:00 - 15:50

Mystinen musiikkimatka
Duo Mysticus

16:00 - 16:50

Avaudu korkeamman tietoisuuden kanavaksi workshop 20 €
Minna Anttila

17:00 - 17:50

Rakkausmeditaatio
Heidi Kassara

Klo TAIVASSALI 4T
11:00 - 12:30

Yhteismeediotilaisuus piirtäen ja kuvaillen  henkimaailman tulijoita ja viestejä
Harri Saarinen ja Pirkko Suomela

12:50 - 14:20

Yhteismeediotilaisuus iloisia ja rakkaudellisia viestejä sekä hyviä neuvoja henkimaailmaan siirtyneiltä läheisiltä
Anneli Sjöstedt ja Marjaana
Kaakinen

14:40 - 16:10

Henkiparannuksen voima!
Marja Altonen

16:30 - 18:00

Paneelikeskustelu ”Kokemuksia tietoisuuden heräämisestä”
Mukana Pauli Liikala, Antti Häyhä, Anna Heinonen (Kosminen Puu), Antti  Launonen, Susanna Miettinen

Huom! Taivassalin ja Hiljentymisluokan ovet suljetaan ohjelman ajaksi, saavuthan ajoissa paikalle. Lukittuun oveen koputtaminen voi häiritä tilaisuutta.

OHJELMA SUNNUNTAINA 15.10.

Klo JUHLASALI
10:30 - 10:50

Rajatiedon Yhteistyö ry:n stipendien jako

10:50 - 11:50

Kosminen äänihoitomatka
Katri Levonen ja Mika  Kunnasvaara musiikkia messuilla

12:00 - 12:50

Pyhiinvaelluksemme tähtien valossa
Erkki Lehtiranta

13:00 - 13:50

Uuden talousjärjestelmän mahdollisuudet
Yazka Love

14:00 - 14:25

Amerikkalaista huumoria ja Las Vegasin taikuutta
Taikuri Al Dante

14:30 - 14:50

Arkkienkelimeditaatio sydämen viisaus ja ihmeet
Sanni Nevalainen

15:00 - 15:50

Tähteläisen vastuu elämästä
Mira Puro

16:00 - 17:00

Johdatuksen tie – matka kohti mysteeriä
Slim Mill

Klo MAASALI 1M
10:50 - 11:50

Paneelikeskustelu ”Cosmic Encounters”/ Kosmisia kohtaamisia (englanninkielinen paneeli, ei tulkkausta)
Mukana J.J. & Desiree
Hurtak, Veli Martin Keitel,
Teija Lehto, Olli Pajula

12:00 - 12:50

Henkisyyttä vai huuhaata?
Raija Pelli

13:00 - 13:50

Henkinen kasvu - sekä kansan että ihmiskunnan tehtävä
Matti Kuusela

14:00 - 14:50

Manifestointi teoriassa ja käytännössä
Healer Noora & Master
Manifestor Afrah

15:00 - 15:50

Kosmos sinussa - interaktiivinen workshop
Jutta Niala

16:00 - 16:50

Celestial Aura Healing -meditaatio
Antti Häyhä

Klo MINISEMINAARITILA
11:00 - 12:15

Yläsävellaulu -workshop 20 €
Terhi Säilä

12:30 - 14:15

Avautuminen henkimaailmalle - näin teet sen! Workshop 30 €  (tulkataan)
Camilla Elfving

14:30 - 15:45

Musiikki, portti korkeampaan
tietoisuuteen workshop 20 €
Erkki Lehtiranta

16:10 - 17:00

Itsen kasaan kerääminen, ohjattu hiljentyminen itseen työpaja
Mira Puro

Huom! Liput maksullisiin workshoppeihin saa niiden pitäjiltä, ennen tilaisuuksien alkamista.

Klo PIKKUSALI 2C
11:00 - 11:50

Alitajunnan vääristymien  vaikutus hyvinvointiimme
Kirsi Kautiainen

12:00 - 12:50

Kristallikallojen tietoisuus ja valokieli - sisältää meditaation
Jukka Muhonen

13:00 - 13:50

Suomalaisten ikitieto
Sami Ilmari Nuora

14:00 - 14:50

Kosmiset kontaktit
Terhi Jansson

15:00 - 15:50

Mystiset Dogonit
Seppo Heinola

16:00 - 16:50

Lemurian ja Atlantiksen sivilisaatioiden taustat sekä merkitys ihmiskunnan historiassa
Matti Heinonen

Klo OHJELMATILA 3K
11:00 - 11:50

Arjen kosminen olento
Kristiina Haltia

12:00 - 12:50

Mitä yhteistä on henkisyydellä ja Maan ulkopuolisella  elämällä?
Pekka Kaarakainen

13:00 - 13:50

Manifestointi –meditaatio
Tero Lahdes ja Eila Ekman

14:00 - 14:50

Yksilön vastuu kosmisissa kontakteissa?
Kalevi Riikonen

15:00 - 15:50

Itsetutkimus - Sri Ramana Maharshin suora tie  todellisuuteen
Jussi Penttinen

16:00 - 16:50

Ylisukupolvisten traumojen
eheyttäminen
Lotta Kvist

Klo TYÖPAJATILA 36
11:00 - 11:50

Kaaos & järjestys - Astrologia osana universumin  olemassaolon luonnehdintaa
Veera Tiiva

12:00 - 12:50

Kasvien kertomaa
Sinikka Piippo

13:00 - 13:50

Voimaannuttava ääni
Merja Valve

14:00 - 14:50

Kuinka muutan maailmankatsomustani niin, etten joudu kärsimään
Raija Pelli

15:00 - 15:50

Lisätietoja Stellarin opiskelun pienryhmistä
Yazka Love

16:00 - 17:00

The Energetics of the Quantum Shifting: Successfully Collapsing Time to Become Your Highest Self workshop 20 € (tulkataan)
Sylvia Salow

Klo NUORISOTILA 3N
11:00 - 11:50

Todellisia kosmisia kohtaamisia käytännön elämässä
Hannu Hyttinen

12:00 - 12:50

Hevonen kanssakulkijana ja tukena sielunpolullamme
Tommi Wessman
(Herkkä Hevosmies)

13:00 - 13:50

Henkiset periaatteet ja positiivisen psykologian tutkimustieto hyvän elämän manifestoinnissa
Hanna Kortejärvi

14:00 - 14:50

Eteeriset öljyt ja chakrat
Jenna Rohtomieli

15:00 - 15:50

Henkisyyden matka
Tanja Tissari

16:00 - 16:50

Kokemuksia ja uutisia kosmisista ystävistä
Vesa ”Wespa” Äijälä

Klo HILJENTYMISHUONE 3H
11:00 - 11:20

Kosminen yhteys Korkeimpaan -meditaatio
Brahma Kumaris

11:30 - 11:50

Kosminen yhteys Korkeimpaan -meditaatio
Brahma Kumaris

12:00 - 12:50

Sukuni Salaisuudet - Systeeminen konstellaatio työpaja
Noora Ruuth

13:00 - 13:50

Mystinen musiikkimatka
Duo Mysticus

14:00 - 14:50

Valokehon aktivointi työpaja
Katri Levonen ja Mika  Kunnasvaara

15:00 - 15:50

Äänimaljarentoutus 10 €
Taikavoimat ja Lapsen Valo ry

16:00 - 16:50

Äänirentoutus
Jarmo ”Jarkki” Heininen ja
Sami Vähä-Herttua

Klo TAIVASSALI 4T
11:00 - 11:50

Many ways to connect spirit world  (englanninkielinen  luento, ei tulkkausta)
Camilla Elfving

12:10 - 13:30

Sielun matka Lemurian, Atlantiksen ja Egyptin kautta (englanninkielinen luento,
tulkataan)
Sylvia Salow

13:50 - 15:10

Transsimeediotilaisuus: Henkimaailman viestejä  valosta ja rakkaudesta, hoitava energia
Tarja Senne

15:30 - 17:00

Yleisömeediotilaisuus: Viestejä rakkaudellisesta henkimaailmasta
Anu Väisänen & Alan Craig

Huom! Taivassalin ja Hiljentymisluokan ovet suljetaan ohjelman ajaksi, saavuthan ajoissa paikalle. Lukittuun oveen koputtaminen voi häiritä tilaisuutta.

Juhlasali (2. krs)

10.30 – 10.35 Messujen avaus: Ari-Pekka Hyrkäs, Rajatiedon Yhteistyö
10.35 – 11.00 J..J. & Desiree Hurtak, Veli Martin Keitel, Teija Lehto, Ari-Pekka Hyrkäs: Kosmisia kohtaamisia
11.05 – 11.50 Heikki Kulju: Suomen Ufotutkijat ry 50 v. / Rovaniemen lennoston UFO-tapaus
12.00 – 12.50 Camilla Elfving: Monta tietä henkimaailman yhteyteen (tulkataan)
13.00 – 13.50 Marjut Moisala: Kosmiset kontaktit osana henkistä polkuani
14.00 – 14.50 Remi Kanai: Kosminen tutkimusmatkailu ja taivaalliset kohtaamiset (tulkataan)
15.00 – 15.50 Serafiina Edelmann: Portti henkimaailmaan
16.00 – 16.50 Johanna Blomqvist: Veden mysteeri – sukellus syvimpään olemukseemme
17.00 – 17.50 Sara Welling: Tämä ääni on mun -musiikkiesitys

Maasali 1M (1. krs)

10.50 – 11.50 Michelle Karen: Työkaluja henkiseen suojaukseen – Tools for psychic protection (tulkataan)
12.00 – 12.50 Sanni Nevalainen: Meditaatio: Inter-galaktisen neuvoston tapaaminen ja Venuksen rakkauden siunaus
13.00 – 13.50 Jeremy Qvick: Henkinen herääminen: itseoivallus
14.00 – 15.00 Harriet Piekkola: Meediotilaisuus – Meedio välittää viestejä henkimaailmasta, valosta ja rakkaudesta
15.10 – 16.00 Seppo Tanhua: Planeettavoimien pimeys ja valo
16.10 – 18.00 J. J. & Desiree Hurtak: Itsemme ymmärtäminen moniulotteisina olentoina (tulkataan)

Ohjelmatila 3K (3. krs)

11.00 – 11.50 Juho Lyytikäinen: Johdatuksen polun näkeminen ja sen seuraaminen
12.00 – 12.50 Asko Nummela: Paluumatka Tähtiin
13.00 – 13.50 Minna Anttila: Avaudu korkeamman tietoisuuden kanavaksi
14.00 – 14.50 Tero Lahdes ja Minna Anttila: Korkeamman itsen yhteys –meditaatio
15.00 – 15.50 Marna Karvinen: Kanavointia puhtaana kanavana lähteestä
16.00 – 16.50 Heidi Kassara: Tietoisuuden laajentaminen syvämeditaation avulla
17.00 – 17.50 Virpi Karjalainen: Miten minusta tuli kosminen kohtaaja?

Pikkusali 2C (2. krs(

11.00 – 11.50 Taavi Kassila: Rakkauden monet kasvot – rakkaus on taikasana
12.00 – 12.50 Veli Martin Keitel: Muukalaiset ovat keskuudessamme
13.00 – 13.50 Susanna Niemi: Meedion polun kauneus ja karmeus
14.00 – 14.50 Sarielina Tienhaara: Human Design Finland – uusi yhdeksän keskuksen kehosi
15.00 – 15.50 Susanna Miettinen: Syvä muistaminen on tehokkain paluu kosmiseen potentiaaliisi
16.00 – 16.50 Jaakko Muhonen: Elämää ykseydessä
17.00 – 17.50 Sini Kunnas: Turvallisuus ja erityisherkkyys

Luokka 36

11.00 – 11.50 Jozsef Strausz: Plejadilaisten viestejä – ufotutkijan näkökulmasta 
12.00 – 12.50 Tero Lahdes: Yhdistyminen korkeampaan itseen – miten se tapahtuu? 
13.00 – 13.50 Teemu Kassila: Vesimiehenajan lupaukset ja mahdollisuudet 
14.00 – 15.50 Mikael Kivivuori: Elämä Kuntoon! – sparrauspaja (20€) 
16.00 – 17.40 Erkki Lehtiranta: Tiekartta hyvään huomiseen (20€) 

Kuva: Anna K. Greus

Taivassali 4T

11.00 – 12.30 Harriet Piekkola: Meediotilaisuus – Meedio henkimaailman sanansaattajana
12.50 – 14.20 Pirkko Suomela & Harri Saarinen: Yhteismeediotilaisuus piirtäen tulijat 
14.40 – 16.40 Maria Zavou: Totuus esi-isien ja vanhempien sopimuksista 
17.00 – 18.00 Terhi Jansson: Meediotilaisuus Rakastavia ja lohduttavia viestejä rajan takaa 

HUOMIOITHAN YSTÄVÄLLISESTI, ETTÄ TAIVASSALIN SEKÄ HILJENTYMISLUOKAN OVET SULJETAAN OHJELMIEN AJAKSI.
Alkaneita tilaisuuksia ei saa keskeyttää, joten ethän koputa oveen, jos se on lukossa. Suosittelemme olemaan ajoissa paikalla ennen tilaisuuksien alkua.

Hiljentymishuone 3H

11.00 – 11.50 Seppo Laaksonen: Rakkauden voima 
12.00 – 12.50 Timo Päivänsalo: Hiljaisuuden laulut ja mantrat 
13.00 – 13.20 Brahma Kumaris: meditaatio: Elä ajatuksen voimalla 
13.30 – 13.50 Brahma Kumaris: meditaatio: Sielutietoisuus kehon temppelissä 
14.00 –14.50 Tea Lehikoinen: Voimaannu Sai Shakti Healing energialla
15.00 – 15.50 Kaija Wittenberg: meditaatio: Matka Jumalalliseen Rakkauteen
16.00 – 16.50 Hannu Piekkola: Voimapaikkameditaatio 
17.00 – 17.50 Seppo Laaksonen: Henget keskuudessamme

Lisäohjelmat/tietoiskut

Tietoiskuluokka 1G

10:30-11:15 Heidi Kassara: Mitä on meditaao ja miten sen avulla voi kehittää itseään?
11:30-12:05 Lentonen Henri, Tulevaisuusopisto ry: Maatalousreformi mikrolevällä
12:15–12:50 Terttu Seppänen: Ajatusten avulla sisäiseen eheyteen
13:00–13:35 Avril Intuitive: Full Spectrum Channeled Healing session with Guides, Nature Spirits, Angels & Passed Loved Ones
13:45–14:20 Nina Suomi: Orgoniittienergia PERUTTU
14:30–15:05 Teija Hallenberg: Salattu syyllisyys kirjan esittely, alustus ja keskustelu
15:15–15:50 Mira Korhonen: Koiran parantava vaikutus
16:00–16:35 Leena Fredriksson: Uuden ajan koulu
16:45–17:20 Harry Tuominen: Ihmeiden oppikurssin opetus

Tietoiskuluokka 1P

10:30–11:15 Brahma Kumaris: Pyhä sielu meditaatio-workshop
11:30–12:15 Swami VishwaSharadananda: Yoga & Meditation esittely
12:30–13:15 Swami VishwaSharadananda: Yoga & Meditation esittely
13:30–14:15 Mai Niemi: Muoti ja keho uudessa tietoisuudessa – kvanttimuotia kvanttikeholle
14:30–15:15 Jediyhdistys: Valonkansojen viralliset vierailuehdot, valonkansojen lääketeknologia ihmeiden takana
15:30–16:15 Henri Järvinen: Täydellisyyden tie – kutsu elämänmuutokseen ja syvälliseen elämään
16:30–17:15 Jarmo Anttila: Ruusuristiläisyyttä yli 100 vuotta Suomessa

Tietoiskuluokka 3G

16:10-18:10 Kati Heikkinen: Ryhmäkvanttihypnoosimatka (25 €/hlö)

Vältä kassajonototus

OSTA LIPUT ENNAKKOON

OHJELMA SUNNUNTAINA 16.10.

Juhlasali

10.30 – 10.50 Rajatiedon Yhteistyö ry:n stipendien jako
10.50 – 11.00 Michael Schirmer: Kehon Temppelin ja Sielu-HenkiMinän tasapainoitus – harmonisointi 
11.00 – 11.50 Pirkko Suomela: Chakrojen merkitys kehon ja mielen hyvinvointiin 
12.00 – 12.10 Tuomo Luukkonen TML rap-esitys (musiikkiesitys) 
12.10 – 12.50 Slim Mill (Milad Dehghan): Kolmannen silmän salaisuudet ja avaaminen 
13.00 – 13.50 Mestari Harun: Suufin tie, rakkauden ja totuuden tie 
14.00 – 14.50 Taavi Kassila: Mestaria etsimässä
15.00 – 15.50 Seppo Tanhua: Astrologinen vihkimystie ei ole kärsimystarina 
16.00 – 16.50 Lotta Maija: Konsertti (musiikkiesitys)

Seminaaritila 1M​

11.00 – 11.50 Klaus Rahikainen: Pelon pilvien purkaminen mielen taivaalta
12.00 – 12.50
Jukka Muhonen: Kristallikallojen mysteeri

13.00 – 13.50 Sanni Nevalainen: Parantava, uudistava ja kirkastava meditaatio arkkienkeleiden kanssa
 
14.00 – 14.50 Marko Manninen: Symmetria, harmonia ja jalot suhteet
 
15.00 – 15.50 Michael Schirmer: Oma keho – pyhän äänen instrumentti
 
16.00 – 16.50 Thomas V. Wirén: Viikinkiajan taipumaton Suomi

Ohjelmatila 3K

11.00 – 11.50 Yovana Castaneda: videoteos PACHAMAMA, Yhteys Äitimaahan (Ovet suljetaan tilaisuuden ajaksi. Ole ajoissa paikalla!) Ensinäytös messuilla!
12.00 – 12.50 Merja Valve: Voimaannuttava ääni – osallistava luento äänen voimasta 
13.00 – 13.50 Julia Kuu: Rakkauden ja Rikkauden Alkemia 
14.00 – 14.50 Tarja Arffman: Tietoisuus – minun alkuni vai loppuni? 
15.00 – 15.50 Antti Häyhä: Energia-implanttien poisto: Celestial Aura Healing -meditaatio
16.00 – 16.50 Jukka Muhonen: Kristallikallomeditaatio valokielen kanavoinnilla 

Pikkusali 2C

11.00 – 11.30 Minna Lehtola: Rauhallinen, yksinkertainen kehonhuolto ja liikkuvuusharjoittelu keholle sekä mielelle 
12.00 – 12.50 Anne Puolakanaho: Soulfulness – Tie sielutietoiseen elämään 
13.00 – 13.50 Tea Holm: Magian lumo
14.00 – 14.50 Mira Lahti: Vapautuminen luonnolliseksi itseksi
15.00 – 15.50 Jarko Taivasmaa: Tietoisuus-eksploraatio ja  itsemyötätunto-harjoitus
16.00 – 16.50 Matti Porkka: Parantajan polku

Luokka 36

11.10 – 12.50 Veli Martin Keitel: Harhoista vapaaksi (15€)
13.00 – 13.50 Tapani Koivula: Ufot ja ihmiskunnan henkinen kehitys
14.00 – 14.50 Reijo Halttunen: Avoimuus on rakkauden teko
15.00 – 16.50 Maria Zavou: Kanavoitu henkikirurgia, jossa puhdistetaan myrkyllisiä tunteita aiemmista inkarnaatioista (20€) 

Taivassali 4T

11.00 – 11.50 Iida Sofia Valonsade: Pyhä kolminaisuus tässä ajassa -kanavointi
12.10 – 13.30 Anita de Coteau: Ylösnousemusenergiat tässä ajassa
13.50 – 15.10 Tarja Senne: Transsimeediotilaisuus – Henkimaailman viestejä tähän aikaan 
15.30 – 17.00 Irene Nadén: Yleisömeediotilaisuus, viestejä henkimaailmasta

HUOMIOITHAN YSTÄVÄLLISESTI, ETTÄ TAIVASSALIN SEKÄ HILJENTYMISLUOKAN OVET SULJETAAN OHJELMIEN AJAKSI.
Alkaneita tilaisuuksia ei saa keskeyttää, joten ethän koputa oveen, jos se on lukossa. Suosittelemme olemaan ajoissa paikalla ennen tilaisuuksien alkua.

Hiljentymishuone 3H

11.00 – 11.20 Seppo Laaksonen: Rakkaus-meditaatio 
11.30 – 12.20 Timo Päivänsalo: Hiljaisuuden laulut ja mantrat 
12.30 – 12.50 Brahma Kumaris meditaatiokoulu: Alitajunnan voiman salaisuus 
13.00 – 13.20 Brahma Kumaris meditaatiokoulu: Sekunnissa toiseen ulottuvuuteen 
13.30 – 14.20 Susanna Hänninen: Ekovakaus meditaatiohetki 
14.30 – 16.30 Marketta Rantti: Tiibetin 7 Mestarin meditaatio 
16.40 – 17.00 Seppo Laaksonen: Rakkaus-meditaatio

Kuva: Anna K. Greus

Lisäohjelmat/tietoiskut

Tietoiskuluokka 1G

10:30–11:05 Marko Vapa: Kehonmukainen ravinto
11:15–11:50 Avril Intuitive: Angelic Channeling of Healing with Angels & Archangels
12:00–12:35 Swami VishwaSharadananda: Satsang l. opetuspuhe
12:45–13:20 Terttu Seppänen: Ajatusten avulla sisäiseen eheyteen
13:30–14:05 Pirjo Maritta Lahti: Miten kirjanpitäjästä tuli kanavoidun kirjan kirjoittaja
14:15–14:50 Teija Hallenberg: Salattu syyllisyys kirjan esittely, alustus ja keskustelu jatkuu
15:00–15:35 Johanna Nonna Mattila: Enkelimatka (ryhmäenkelihoito)
15:45–16:20 Päivänkehrän Säätiö Åke Wangel: Vesimiehen ajasta ja pyhän hengen energiasta

Tietoiskuluokka 1P

11:15–12:00 Brahma Kumaris: Pyhä sielu meditaatio-workshop
12:15–13:00 Tiia Lyijynen ja Miikka Peuravirta: Rakastu Rahaan
13:15–14:00 Jan-Mikael Maros: Löydä sisäinen loisteesi – jalokivi sinussa!
14:15–15:00 Emeric Kourilehto: Auringon okkulttisesta voimasta
15:15–16:00 Rauno Rinkinen: Miten minusta tuli ruusuristiläinen

Tietoiskuluokka 3G

15:10-17:10 Olli Ylinen: Beginning of New Era -elokuvan esitys (sis. pääsy 5/10 €)

Elokuva kertoo Mayojen näkemyksestä nykyihmiskunnan tilanteeseen ja tarjoaa avaimia uuteen aikakauteen. Sen keskiössä on päivämäärä 21.12.2012 jolloin heidän pitkä 26000 – vuotinen kalenterinsa loppui ja uusi alkoi. Mitä tämä tarkoitti heille ja meille länsimaalaisille? Elokuva vastaa mm. näihin kysymyksiin. Paikan päällä ohjaaja Olli Ylinen

Messulehti 2022

0

Your Cart