Hengen ja Tiedon messujen näytteilleasettajat

Hengen ja Tiedon messujen näytteilleasettajat 2019

Perinteiset rajatiedon messut tarjoavat mm. henkisiä opetuksia ja harjoituksia, astrologiaa, idän ja lännen elämänviisautta, luonnon salattuja voimia, terapioita ja täydentäviä hoitomuotoja, joogaa ja meditaatiota, bioenergiamittauksia, parapsykologiaa, ufotutkimusta, luomutuotteita, ekoyhteisöjä, jalo- ja korukiviä, runsaasti kirjallisuutta, äänitteitä, taidetta ja käsitöitä.

Jälleen 12.-13.10 Hengen ja Tiedon messujen yli 200 näytteilleasettajaa tarjoavat monipuolisen poikkileikkauksen messujen tarjontaan liittyvästä toiminnasta, tuotteista, ja palveluista kolmessa eri kerroksessa. Esillä on tarjontaa ympäri Suomen ja myös jonkin verran kansainvälisiä toimijoita.

Näytteilleasettajat järjestävät myös omia tietoiskujaan ja ohjelmanumeroitaan ensimmäisen kerroksen luokissa 1G ja 1P sekä kolmannen kerroksen workshop-tilassa 3G. Näiden ohjelmanumeroiden lisäksi jotkut luokan vuokranneet näytteilleasettajat pitävät ohjelmallisia tilaisuuksia luokissaan ja messuosastojensa yhteydessä. Näytteilleasettajat esittelevät lähinnä omaa toimintaansa ja ideologiaansa, tarjolla on hyvin vaihtelevaa ohjelmaa.

Olemme jakaneet näytteilleasettajien esittelyt kerroksittain omalle sivulleen. Aakkosellisen luettelon messujen näytteilleasettajista sekä messukartat löydät alta.

Tervetuloa tutustumaan Hengen ja Tiedon messujen messuosastojen tarjontaan!

Näytteilleasettajat ensimmäisessä kerroksessa
Näytteilleasettajat toisessa kerroksessa
Näytteilleasettajat kolmannessa kerroksessa
Tulosta messujen näytteilleasettajaluettelo esittelyineen
Tutustu vuoden 2019 messulehteen
Aakkosellinen näytteilleasettajaluettelo

Aatma Kirjakauppa ja Antikvariaatti 249-255 (2.krs)
Airihelena Tmi 109-110 (1.krs)
Alanen, Päivi 177 (1.krs)
Alén, Riina 227 (2.krs)
Allan Kardecin opin ystävät ry. 091-092 (1.krs)
Ananda Seva ry. Luokka 3R, paikat 358-359 (3.krs)
Ananda Tarot 02N (2.krs)
Annikan Kosketus Hoitoluokka 26 osa 1 (2.krs)
Appelblom, Reetta (Tmi Kultakanneli) Hoitoluokka 3A osa 2A (3.krs)
Aro-Heinilä, Hanna Luokka 1K osa 2A (1.krs)
Aru, Tõnu 185 (1.krs)
Astro.fi 222-223 (2.krs)
Astropuoti & Sinun Tilasi 336-337 (3.krs)
Auruksenaho, Veli-Matti 02V (2.krs)
Auvinen, Seija 137-139 (1.krs)
Avartuva Ihmiskuva ry. 377 (3.krs)
Bech, Tuula 267-268 (2.krs)
Braco-Suomi 335 (3.krs)
Brahma Kumaris 197-198 (1.krs)
Careliahelmi, Koruliike Luokka 1H (1.krs)
Casa Eleganza Oy Ab 397-399 (3.krs)
Casan Ystävät ry. 365-366 (3.krs)
CHOICE Finland Oy 146-148 (1.krs)
Dahlberg, Tiina 338 (3.krs)
Danson, Juha 090 (1.krs)
Dolce Vita Global (Nature and You) 182 (1.krs)
Dunderfelt, Tony 026 (2.krs)
Ekberg, Raini 350-351 (3.krs)
Elppi Oy 02L-02M (2.krs)
Elämänpuun Design 112-113 (1.krs)
Enkelten Koti -koulu 314-315 (3.krs)
Era Nova Bookshop Oy 242-248 (2.krs)
Esko Jalkanen-Luonnonvoimat Yhdistys ry Luokka 28, paikat 204-207 (2.krs)
Esoteeriset alkemistit ry. 100-106 (1.krs)
Eyeyoga.fi 424 (3.krs)
Fagerman Airi Maria Näyttelytila 4 (3. krs)
Fagerström, Marja-Leena 368 (3.krs)
Gnostilainen Seura ry. 423 (3.krs)
Grönroos, Pia Tulkintahuone 32 osa 6A (3.krs)
Hadayati, Mari 095-099 (1.krs)
Handmade by Riikka 154 (1.krs)
Healing Rooms Finland Luokka 33 osa 1 (3.krs)
Hedman, Susan (Olemus) Luokka 35 osa 2-3 (3.krs)
Heikkilä, Mikko (MRH GoWild) 219 (2.krs)
Heikkinen, Kati (Katin aarre) 273 (2.krs)
Helmisatama 180-181 (1.krs)
Helne, Stella 300-301 (3.krs)
Helsingin Summit Lighthouse ry Luokka 3F (3.krs)
Henkeli ry. 111 (1.krs)
Hiljainentila.fi 170-171 (1.krs)
Hoogesteger, Annakatja (Annakataika) 367 (3.krs)
Hurkala, Janina (Aito käsityö) Luokka 31 paikat 2-3 (3.krs)
Hutchings, Pirjo 427 (3.krs)
Hyttinen, Hannu Hoitoluokka 34 osa 4 (3.krs)
Hänninen, Sirpa (Haltijatonttu) 344-346 (3.krs)
Häyhä, Antti (Holy Healing) Hoitoluokka 34 osa 3 (3.krs)
I AM CENTER Finland Luokka 38 (3.krs)
I.H.M.E. ry Luokka 3D (3.krs)
Jansson, Terhi 02Ä-02Ö (2.krs)
Juusela, Laura Luokka 36 osa 1 (3.krs)
Juvonen, Pirjo 384 (3.krs)
Järvilehto, Satu 199 (1.krs)
Järvinen, Mirjami 235-237 (2.krs)

Kalajoki, Olli Tulkintahuone 32 osa 4A (3.krs)
Kallio, Jyri 322 (3.krs)
Kanai, Remi Luokka 1K osa 3 (1.krs)
Kankare, Miriam 155 (1.krs)
Karatas-Seura ry. 327-328 (3.krs)
Karma Bhutia tmi 02E-02H (2.krs)
Karpov, Johanna 369 (3.krs)
Karvonen, Marianne Näyttelytila 2 (3.krs)
Keitel, Veli Martin 421-422 (3.krs)
Kekki, Saija Luokka 25 osa 1 (2.krs)
Kiukas, Tim (North Wind Prophelic) 306-307 (3.krs)

Koivula, Tapani 378-379 (3.krs)
Konttinen, Päivi (Young Living) 285 (2.krs)
Korhonen, Mira 186 (1.krs)
Krishna-liike ISKCON Suomessa 02I-02J (2.krs)
Kristallikeskus 157-159 (1.krs)
Kristina Design 195-196 (1.krs)
Kultaisen Aikakauden Keskus 362 (3.krs)
Kuudesaisti.net Luokka 39 osa 2 (3.krs)
Kvist, Lotta (Ehjäksi) Hoitoluokka 3M osa 5 (3.krs)
Laaksonen, Seppo (Walo) 347B (3.krs)
Laine, Kirsi Hoitoluokka 34 osa 2 (3.krs)
Lahtinen, Päivi 331-332 (3.krs)
La Lunes–Taide- ja hyvinvointipalvelut 355 (3.krs)
Lehikoinen, Tea 187 (1.krs)
Lehtiranta, Erkki (Smiling Stars) 364 (3.krs)
Levonen, Katri Luokka 36 osa 5 (3.krs)
Lindmäe, Lille 348-349 (3.krs)
Lootuskukan huone 376 (3.krs)
Luana’s Organic Product 341-343 (3.krs)
Lujakallio, Teodor (Opas totuuteen) 220 (2.krs)
Lukkarinen, Marjo 289 (2.krs)

The Lumous Story 297-298 (2.krs)
Luonnon Aarreaitta 229-230 (2.krs)

Lyhytterapiahuone Helsinki 326B (3.krs)
Lyster Team OÜ 190A-B (1.krs)
Makkonen, Heli 374-375 (3.krs)
Mazu oy 163-169 (1.krs)
Merger, Eeva 339 (3.krs)
Metsälilja, Marianne 334 (3.krs)
Minä Olen –lehti 238-241 (2.krs)
Mithu oy 280-284 (2.krs)
Moilanen, Rauno 172-173 (1.krs)
Mutezo, Michael (Mountain Medicine) Hoitoluokka 3A osa 1 (3.krs)
Mäntylä, Taija 013 (1.krs)
Nevalainen, Sanni Luokka 1K osa 1 (1.krs)
Niemi, Mai (Finnish Fairytale) Luokka 3L osa 1 (3.krs)
Niu, Yulan (Kiinalainen hoito) Luokka 25 osa 2, paikka 213 (2.krs)
Nordin, Maria 02Y-02Z (2.krs)
Nordin, Ull-Britt Hoitoluokka 3A osa 5 (3.krs)
NorthernMOO Näyttelytila 3 (3.krs)
Nouseva Aurinko Luokka 3C (3.krs)
Nystrom, Mikael Hoitoluokka 3M osa 1 (3.krs)
Ojanen, Eija (Matkailupalvelu Eräpäivä) 226 (2.krs)
Okabo Organics 151-152 (1.krs)
Oksitosiinibaari 212 (2.krs)
Orava, Aatos (lohikäärmeklinikka) Hoitoluokka 37 osa 5 (3.krs)
Orgonisaatio 114-116 (1.krs)
Paabo, Beatrice 228 (2.krs)
Paatero, Mesimarja 010-012 (1.krs)
Parapsykologian instituutti 380 (3.krs)
Parikka, Tiia 299-2A (2.krs)
Pelander, Mari (Eco tehdas) 160 (1.krs)
Pieni Haltijakauppa 295-296 (2.krs)
Piispa, Sointu Wennberg Luokka 31 paikka 1 (3.krs)
Pranic Healing 292-294 (2.krs)
Puustjärvi, Vieno Luokka 3N (3.krs)
Rantalan tila 308-309 (3.krs)
Rantanen, Risto-Matti Luokka 1K osa 2B (1.krs)
Rapo, Jouni 210 (2.krs)
Rasinmäki, Ulrika (Ellinne) 02C (2.krs)
Rinta-Nikkola, Rami (Fytoilijat) Hoitoluokka 37 osa 3 (3.krs)
Risku, Antti Näyttelytila 1 (3.krs)
Rooden, Leili 02R-02S (2.krs)
Rootsu Oy 404-405 (3.krs)
RTV Luokka 24 (2.krs)
Rumpu-ukko Luokka 39 osa 1 (3.krs)
Rusi, Jaana (Lucetia) Tulkintahuone 32 osa 6B (3.krs)
Ruusu-Risti 260-265 (2.krs)
Quantia Hoitonurkkaus 199B (1.krs)
Quantum-Touch® hoitajat ja kouluttajat Luokka 1L (1.krs)
Qvick, Jeremy 29A-29B (2.krs)
Sahari, Stiina Tulkintahuone 32 osa 4B (3.krs)
Sahari, Tarja Tulkintahuone 32 osa 5A (3.krs)
Salo, Matti J. 370 (3.krs)
Salo, Susanna 02B (2.krs)
Salokannel, Marianna 272 (2.krs)
Sananda Sanctuary Hoitoluokka 34 osa 1 (3.krs)

Sandström, Lillu (Saanalo) Hoitoluokka 26 osa 3 (2.krs)
Sankelo, Merja 279 (2.krs)
Savela Cosmetics (Luonnonmagia) Luokka 27 (2.krs)
Selestial Hoitoluokka 37 osa 1 (3.krs)
Senne, Tarja 028A-028C (2.krs)
Seppänen, Anna (ValonKosketus) Luokka 36 osa 2 (3.krs)
Seutu, Maire 140-143 (1.krs)
Sevensounds Luokka 2E (2.krs)
Sielunpeili-lehti 122-124 (1.krs)
Sieppi, Sini 211 (2.krs)
Siitonen, Leena Tulkintahuone 32 osa 2A (3.krs)
Siltala, Markku 027 (2.krs)
Skepsis ry 149-150 (1.krs)
Solina Wellbeing 329 (3.krs)
SolRos Tmi 387-389 (3.krs)
Somavedic&Elämäntasapaino-Bioresonanssi 022 (2.krs)
Strumptrollet 144-145 (1.krs)
Suomen Amma-keskus ry. 231-232 (2.krs)
Suomen Astrologinen Seura ry. 271 (2.krs)
Suomen Ayurvedayhdistys ry. 361 (3.krs)
Suomen Energiahoitajat Luokka 35 osa 4 (3.krs)
Suomen Jediyhdistys ry. 02T (2.krs)
Suomen Kansanparantajaseura ry. Luokka 11 (1.krs)
Suomen Maasäteilyntutkijat ry. Luokka 31 paikat 4-6 (3.krs)
Suomen Parapsykologinen Tutkimusseura 346B
Suomen Spiritualistinen Seura ry. 381-383 (3.krs)
Suomen Urantia-seura ry/Urantia-säätiö 214-216 (2.krs)
SynerKi Luokka 23 osa 2 (2.krs)
Kassila, Taavi 025 (2.krs)
Tapaninaho, Terho (Kotipellontila) 117-121 (1.krs)
Taponero, Donna (Fuengicon Oy) 287-288 (2.krs)
Tarnanen, Elna (Biotar) Luokka 31 osa 7-8 (3.krs)
Teosofinen Seura ry. 02P-02Q (2.krs)
Thelen, Stella 177B (1.krs)
Tissari, Tanja Luokka 36 osa 3 (3.krs)
Toikka, Timo 191-194 (1.krs)
Tolonen, Sari Aino 224-225 (2.krs)
Tuomala, Erkki 394 (3.krs)
Tyytyväisyyden haaste 269 (2.krs)
Tähtipolku Luokka 31 puolikas (3.krs)
Tähtitieto ry. Luokka 23 osa 1 (2.krs)
Uimonen, Marianne Hoitoluokka 3A osa 2B (3.krs)
ULTRA-lehti 125-136 (1.krs)
UNIVERSUS, Viisauden Koulu 161-162 (1.krs)
Uskontojen uhrien tuki UUT ry 325A-325B (3.krs)
Valkoinen Hevonen Tmi Tulkintahuone 32 osa 3A (3.krs)
Vapa, Marko (e-Coach) 174-176 (1.krs)
Via-Akatemia – Kirjeopisto Via 276-278 (2.krs)
Viher Ravinto Oy 363 (3.krs)
Vilkko, Raili Hoitoluokka 3A osa 3 (3.krs)
Violethealer 014 (1.krs)
Virtanen, Henry (Kansallisteos) 347 (3.krs)
Väyrynen, Pirjo (Elämän kantava Voima) 274 (2.krs)
Ykseys ry, Kurssi Ihmeiden kokemiseen 021 (2.krs)
Yodking, Ruchida 188-189 (1.krs)
Young Livingin luonnollinen elämäntapa 266 (2.krs)
Zavou, Maria & Fotaki, Yolanda 302-303 (3.krs)
Zhannabel, shamaanimestari 178-179 (1.krs)
Zillakoru 256-259b (2.krs)
Åstrand, Carina (art) 256-259a (2.krs)
Österman, Tanja 107-108 (1.krs)

 

 

Messuosastot2019